Absolutní nula

12. ledna 2018 v 17:45 | M. |  Témata týdne
Jelikož moje prd... hýždě jsou líný se zvednout, jít ven na čerstvej vzduch a vymyslet pořádný téma článku, kterým bych začal coby prvním na blogu, rozhodl jsem se začít tématem týdne. A absolutní nula mi k tomu dává parádní příležitost.Když se řekne absolutní nula, mě osobně jako první napadne -273,15°C/0 K. Jo, možná si někteří z vás, kteří ve fyzice nedávali pozor, proletěli z ní nebo ani nedošli na tu střední, říkají, co to kur proboha je? Ale pravděpodobně většina ví, že je to teplota, při které ustává pohyb elementárních částic a hmota se rozpadá (cítím se chytře, je to super, vědět něco takovýho). Ale jelikož bych řekl, že o fyziku se tady všichni zajímají asi tak, jak Donald Trump o procentuální vzrůst populace tučňáků, tak jdu dál.

Další věcí, kterou je, aspoň z mýho pohledu, možný si představit, je pád na dno. Absolutní nula. Nic. Takových lidí, kteří nemají ani korunu, není málo. Jsou to lidi, kterým už nezůstaly žádné peníze, nikdo z rodiny, kamarádi, ani majetek. Někdo řekne "chudáci", ale ne pokaždé se dá s tímto názorem souhlasit. Je rozdíl, zda si člověk život na ulici způsobil sám, nebo skončil bez domova kvůli ostatním lidem. Pokud se stal třeba závislým na automatech nebo na hazardu a tímto o vše přišel, může za to on. Naopak jestli byl třeba okraden, můžou za to ostatní. Ale tohle určitě víte, hlavně bych nechtěl, abyste si mysleli, že je mi stav takových lidí jedno. Ať už jsou na ulici svou nebo cizí vinou, není v naší moci je odsuzovat, dívat se na ně jako na odpad. Nicméně, pojďme radši k dalšímu pojmu.

Co se mi vybaví jako dylší, když uslyším "absolutní nula"? Lůzr. Nebo tak anglicky Looser. Někdo, kdo všechno kazí, nic mu nejde, všechno vzdává a ani se nesnaží. K čemu to potom je? Takoví lidi většinou vysvětlují svou lenost tím, že jim nic nejde a tak ani nemá cenu se snažit. Když se něco nepovede jednou, dvakrát, třikrát, není to důvod k okamžitému přestání s momentální činností a její naprosté zapovězení. Přece i mistr tesař se někdy utne.

A poslední věcí co mě tak napadá je ultimátka championa Nunu z League of Legends. Hehe.

Well, doufám, že se vám článek aspoň minimálně líbil a nechytli jste u něho nějakou ebolu nebo rakovinu očí, mozku, plic, palců u nohy a nevím čeho všeho ještě.
S bolavým krkem
M.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 12. ledna 2018 v 18:06 | Reagovat

Hodně štěstí s blogem :)

2 M. M. | 13. ledna 2018 v 0:23 | Reagovat

[1]: Díky <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Jestli chceš spřátelit stránky, napiš na mail writing-world@seznam.cz a můžeme se domluvit.